Wernisaż Młodożeńców
7 i 14 października odbył się wernisaż "Bracia Młodożeńcy w Podkowie". Sztukę jednych z bardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich w kraju i na świecie - Piotra Młodożeńca i Stanisława Młodożeńca będzie można oglądać do 20 listopada w dwóch miejscach Dom No 7 (Piotr) i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich (Stach).
Obie wystawy realizowane w artystycznym dialogu dwóch twórców - są jednocześnie dwoma odrębnymi ekspozycjami – spójnikiem jest sztuka dwóch braci, dwóch wielkich indywidualności artystycznych, synów Jana Młodożeńca - jednego z czołowych polskich plakacistów i twórców Polskiej Szkoły Plakatu.
Piotr Młodożeniec to wielka indywidualność artystyczna, syn Jana Młodożeńca - jednego z czołowych polskich plakacistów i twórców Polskiej Szkoły Plakatu, wnuk Stanisława Młodożeńca - poety, brat artysty - Stanisława.
Prace kolekcjonerskie - akryl na płótnie i mniejsze formaty malowane na papierze można nabyć w galerii. Zachęcamy do spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie.
Artysta skończył grafikę na ASP w Warszawie broniąc pracę dyplomową w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Od lat 80. zajmuje się równolegle malarstwem i grafiką, często je łącząc. W latach 80. współtworzył zjawisko Nowej Ekspresji w malarstwie, będąc zarazem uczestnikiem ruchu kultury niezależnej. Jest autorem powszechnie znanych, szeroko kolportowanych kanałami podziemnymi w latach 80 grafik okolicznościowych. Swoje prace wystawiał w wielu miejscach w kraju i na świecie. Laureat licznych nagród.
Stanisław Młodożeniec dyplom obronił na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. Od 1983 mieszka na stałe w Nowym Jorku, co kilka lat wystawia w Polsce. W malarstwie inspirują go ludzie, miasto.
Zarówno Piotr Młodożeniec jak i Stanisław, zaprosili nas do swoich pracowni, w której wspólnie dokonywaliśmy wyboru prac na wystawę i wiele godzin dyskutowaliśmy. Skromne pracownie na warszawskim Mokotowie i Sadybie, w której można poczuć atmosferę, nawiązać relację, pobrudzić się, ale i zobaczyć artystów w twórczej pracy. To jedna z najprzyjemniejszych stron prowadzenia galerii.
Wybrane prace Stanisława i Piotra są do nabycia w galerii.